Pomoc w sytuacji finansowej

Pomoc w sytuacji finansowejSytuacja finansowa coraz liczniejszych gospodarstw domowych w Polsce, ale nie tylko, wygląda fatalnie. Dowodzi tego przede wszystkim statystyka poziomu zadłużenia prywatnych klientów banków i firm pożyczkowych, ale nie tylko. Zliczając zobowiązania nie spłacane terminowo, liczy się także opóźnienia w regulowaniu rachunków za prąd, wodę, czynsz. W efekcie jest to doskonały wyznacznik tego, czy społeczeństwo ma coraz większy problem ze spłacaniem swoich zobowiązań. Niestety ostatnie lata kryzysu finansowego przyczyniły się do dynamicznego wzrostu tego wskaźnika, w czym na pewno nie pomogły coraz powszechniejsze i łatwiej dostępne pożyczki pozabankowe. Oczywiście tego rodzaju kredyty, podobnie jak wszystkie inne pożyczki oferowane przez zwykłe banki komercyjne, powinny być stosowane z umiarem i rozsądkiem. Mądre wykorzystane pożyczki online oferowanej przez firmę pokroju Providenta, Wongi czy Optimy, nie wydaje się wcale niczym złym, tym bardziej, że pieniądze takie otrzymać można nawet w gorszym finansowo okresie swojego życia.

Środki finansowe

Gdy środki finansowe są niezbędne do funkcjonowania, a banki notorycznie odmawiają pochylenia się nad sprawą klienta i udzielenia mu pożyczki, jedynym rozwiązaniem wydaje się być skorzystanie z ofert firm, które nie działają w sektorze bankowym i przez to też nie są prawnie zobowiązane do prowadzenia rygorystycznej weryfikacji wnioskującego. W porównaniu do bankowego sita weryfikacji i analizy zdolności kredytowej klienta, firmy z sektora pozabankowego mogą ograniczyć się w procesie weryfikacji wyłącznie do:

  • sprawdzenia zgodności podstawowych danych osobowych z informacjami dostępnymi w ogólnych bazach informacji o obywatelach, co pozwala wykluczyć chociażby posłużenie się fałszywymi danymi osobowymi lub nielegalnym czy nieważnym dokumentem tożsamości

  • porównanie numeru PESEL z danymi zawartymi w rejestrach informacji gospodarczej o dłużnikach i innych podmiotach z notorycznymi problemami w regulowaniu swoich należności, co pozwala chociażby wyeliminować wnioskujących, którzy już są windykowani przez liczne podmioty, mają na siebie wystawiony tytuł wykonawczy lub są w postępowaniu komorniczym.

provident

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *