Zarabianie na kredytach i pożyczkach

Zarabianie na kredytach i pożyczkachFirm chętnych do zarabiania na pożyczaniu pieniędzy nigdy nie brakowało, a sama idea banku narodziła się jeszcze w renesansowych Włoszech, gdzie najzamożniejsi kupcy i mieszczanie po prostu musieli w jakiś sposób organizować swoją nadwyżkę dóbr. Oczywiście na takie pożyczki nie mogli liczyć przedstawiciele innych klas społecznych, których zamożność nie byłaby oczywista. Z usług banków nie mogli korzystać chłopi czy ubodzy mieszczanie.

Banki komercyjne

Musiało się to jednak zmienić z czasem i szczególnie koniec wieku XX i początek XXI przyniósł wielki wzrost akcji kredytowej organizowanej przez większość banków komercyjnych. O otrzymanie pożyczki online lub w punkcie banku było prościej niż kiedykolwiek przedtem i to nawet dla osób o zdecydowanie gorszej historii kredytowej lub niższej zdolności. Nie mogło to pozostać niezauważone przez wnikliwych analityków rynkowych oraz lepsze fundusze inwestycyjne, które skutecznie przewidziały krach całego sektora bankowego i nieruchomości w drugiej połowie pierwszej dekady XXI wieku.

Alternatywy pożyczkowe

Ten upadek bankowości zostawił wielu klientów na lodzie i zmusił do poszukiwania nowych alternatyw pożyczkowych. Pojawił się więc i kapitał oraz model biznesowy, jak zaspokoić te potrzeby, czego efektem są szalenie popularne dzisiaj na całym świecie pożyczki pozabankowe, adresowane w pierwszej kolejności do osób z nieco słabszą historią i sytuacją finansową. Główne produkty proponowane przez ten sektor, to:

  • pożyczki krótkookresowe, przeważnie udzielane na czas miesiąca, do najbliższej wypłaty, a więc i w wysokości nie przekraczającej miesięcznych dochodów klienta – na szczęście większość z tych firm przyjmuje oświadczenie wnioskującego w kwestii wysokości osiąganych przez niego dochodów, nie domagając się dostarczenia dodatkowych dokumentów potwierdzających ten stan faktyczny

  • kredyty konsolidacyjne, adresowane dla osób z odrobinę lepszą zdolnością kredytową, ale również w złej sytuacji finansowej wynikającej ze wcześniejszych, zbyt licznych i zbyt wysokich, zaciągniętych zobowiązań

  • produkty finansowe dla przedsiębiorców, jak elastyczne linie kredytowe.

provident

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *