Zarabianie na pożyczkach

5. Zarabianie na pożyczkach Firm chętnych do zarabiania na udzielaniu pożyczek nie brakuje dzisiaj na rynku, a kredyty przestały być już tylko i wyłącznie domeną banków. Przez bardzo długi czas nie było alternatywy dla produktów bankowych, które absolutnie dominowały i tylko pożyczki z banku były gwarantem odpowiedniej jakości usługi. Przede wszystkim – umowy z bankami były bardzo jasne, klarowne i nie nadużywały raczej siły leżącej po stronie banków, ponieważ odpowiednie regulatory rynku i organy kontrolującego go, uniemożliwiały tworzenie takich zapisów w umowach kredytowych.

Oprocentowanie pożyczek

Ostatecznie ze względu na konkurencję między bankami w walce o klienta, niezbędnym stało się także oferowanie lepszego oprocentowania pożyczki online lub wydłużenia okresu kredytowania dla uzyskania korzystniejszej wysokości raty dla klienta. Wysokość pożyczki w banku też zdecydowanie przerasta możliwości, jakie dają dzisiaj pożyczki pozabankowe, ale z otrzymaniem kredytu w banku nie jest już tak łatwo, jak miało to miejsca na początku XXI wieku. Obecnie o otrzymanie kredytu w banku jest zdecydowanie trudniej, jeżeli klient nie spełnia kilku wysokich, rygorystycznych warunków, takich jak:

  • brak wpisu w rejestrze dłużników

  • brak negatywnej historii kredytowej

  • regularne wynagrodzenie udokumentowane odpowiednimi zaświadczeniami od pracodawcy albo obrotami na koncie bankowym

  • stabilna forma zatrudnienia, a więc przede wszystkim umowa o pracę, w drugiej kolejności różne formy samozatrudnienia i prowadzenie przedsiębiorstwa

  • odpowiedni poziom miesięcznych dochodów przekraczający znacznie obliczone na podstawie zebranych dokumentów i informacji wydatki gospodarstwa domowego

provident

Weryfikacja wniosku

W 2016 roku coraz mniej jest osób, które mogą ze spokojnym sumieniem poddać się bankowej weryfikacji. Oczywiście na bankowe pożyczki przez Internet wciąż bardzo duże szanse mają przede wszystkim wieloletni klienci danego banku, którzy mają w nim długa historię i raczej nie spóźniali się do tej pory znacząco ze spłatami. Dla wszystkich pozostałych szukających pożyczki online pozostaje przeszukiwanie stron www takich podmiotów jak Provident, Wonga czy Optima, które zawsze chętnie udzielają wsparcia finansowego.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *